Web Sitesi Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

|
Web Sitesi Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web sitesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kendi ismini faaliyette bulunduğu yerden (il, ilçe vs.) daha fazla yerlere duyurmak isteyen kişi veya kurumlar için Otalya Yazılım olarak tüm platformlara uyumlu (bilgisayar, mobil tablet vb.) bir web sitesine sahip olması gerektiğini düşünmekteyiz. Peki, web sitesi yapımında nelere dikkat edilmelidir? Ne gibi maddeler önem taşır? Gelin sizi sıkmadan kısaca adım adım bir web sitesi yapımında dikkat edilmesi gerekilenleri anlatmaya başlayalım.

1- Referansları yüksek ve sağlam bir web tasarım firması bulmak

Web sitesi yaptırırken dikkat edeceğiniz ilk adım web sitenizi yaptıracağınız firmanın web tasarım referanslarının tatmin edici olması ve o firma hakkındaki pozitif yorumlar olacaktır. Referanslar ve yorumlar üzerinden bir firmanın kalitesini öğrenebilirsiniz.

2- Sözleşmeli ve garanti verebilecek firmalar ile anlaşmak

Çoğu web sitesi yapan firma veya kişiler hatta ofisi bile olmazken sizin yaptırmak istediğiniz web sitesinin tasarımını bitirmeden ortalıktan kaybolurlar ya da web sitenizin tasarımı tamamlanmış olsa bile ortaya çıkan sonuç sizi tatmin etmeyebilir. Sonuçta yapılacak olan web sitesi sizin internet üzerindeki kimliğiniz olacaktır kimse kimliğinin kötü sergilenmesini istemez. Sonuç olarak sizin paranız ve en önemlisi vaktiniz çöpe gider. Sözleşmeli ve size garanti verebilecek bir web tasarım firması ile anlaşmanız paranızın ve zamanınızın çöpe gitmemesi açısından çok büyük önem taşır.

3- Makul fiyat almak

Web sitesi yaptırırken birçok firma ile iletişime geçersiniz ve fiyat bilgisi toplarsınız. Size verilen yüksek fiyatlardan çok güzel işler çıkacağını veya uygun fiyat veren firmaların ise çok kötü iş çıkaracağını düşünürsünüz. Burada öne çıkan unsur ise bir firmanın tercih edilip edilmediği ve size verebilecekleri hizmetin bedelinin tam olarak ne olacağını hesaplamaktır. Uygun fiyat alırken ucuz iş yaptıracağız diye paranızı çöpe atmayın. Dediğimiz gibi kişisel veya firmanız için yaptıracağınız web sitesi sizin internetteki kimliğinizdir. Nasıl günlük hayatta kıyafetinize, konuşmanıza ve temizliğinize dikkat ediyorsanız internet sitesi yaptırırken de tasarımına ve web sitesinin çalışmasına önem göstermeniz gerekmektedir.

Otalya Yazılım olarak 2004 yılından günümüze kadar profesyonel ekibimizle ve yüksek referansımız ile Antalya web sitesi yapımında size garantili ve en uygun fiyatı sunacağımızı iddia ediyoruz. Siz de kişisel veya kurumsal firmanız için bir web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız Antalya’daki ofisimize gelerek yüz yüze görüşebilir veya web sitemiz üzerindeki iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz, Paylaşabilirsiniz