Doğru Domain Seçimi

Alan adı- Domain

Bazı Müşterilerimiz

Doğru Domain Seçimi

Doğru Domain Seçimi
Firmanızın ismi ne kadar önemli ise,  internetteki adresiniz için seçeceğiniz alan adı da aynı derecede önemlidir. Domain seçiminde izlediğimiz iki farklı metod bulunmaktadır. Her bir müşterimize bu yöntemler izah eder ve tercihi kendilerine bırakırız.

1.Firma Adına Göre Domain
Hedefiniz firmanızın markasının duyulması, marka olarak tanımak ise,  seçeceğiniz alandında firma isminiz bulunmaktadır. Otalya.com bu tür domain tercihinin sonucudur.  Firma ismizi taşıyan domainler daha çok hizmet odaklı ve ürün satışı yapan firmaların tercih ettiği yöntemdir. 

2.Firma İle İlgili Anahtar Kelimeye Göre Domain
Müşterilerimize sunduğumuz diğer bir seçenek ise, anahtar kelime domainlerdir. Peki anahtar kelime domainler nedir?  Hizmetiniz veya ürününüzü ön plana çıkaran, içinde barındıran alan adları anahtar kelime domainlerdir.  Otalya.com domaini marka,  antalyaweb.com ise anahtar kelime domainidir. 
Anahtar kelime domainleri özellikle daha çok müşteri ve daha çok ziyaretçi trafiği bekleyen müşterilerimiz için tercih edilmektedir.  Örneğin; www.xxkitapevi.com yerine www.antalyakitapci.com gibi anahtar kelime girerek firmanızı anahtar kelimeye göre bulabilirsiniz. 

Kredi Kartlarına Taksit İmkanı